| Parameter | Value |
|---|---|
| Voltage Rating (DC) | 32 V |
| Width | 19.31 mm |
| Termination | Quick Connect |
| Max Operating Temperature | 60 °C |
| Min Operating Temperature | -20 °C |
| Voltage Rating (AC) | 32 V |
| Number of Pins | 2 |
| Packaging | Box |
| Lead Free | Lead Free |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| Current Rating | 3 A |
| Operating Supply Voltage | 250 V |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 5 days ago) |
| Color | Black |
| Number of Poles | 1 |
| Actuator Type | Push to Reset |
| Manufacturer Lifecycle Status | ACTIVE (Last Updated: 5 days ago) |
Out of Stock
Distributors
--
Unit Price$--
Ext.Price$--
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
No data | ||
